Detail titulu : Barry Lyndon

W02754

Barry Lyndon

(Barry Lyndon)
1975 / Historický / 178 minut / Velká Británie
V prodeji od: 1. 3. 2023


Jak se irský mladík bez budoucnosti stane součástí anglické šlechty 18. století? OdpověI Barryho Lyndona (Ryan O’Neil) je stručná: jakkýmkoli možným způsobem! Barry je snaživý žadatel o ruku, účastník soubojů, pobuda, voják v Sedmileté válce, flamendr, špión i falešný karetní hráč – to jsou jeho zastávky na cestě nahoru za bohatstvím a postavením v této přepychové filmové verzi románu Williama Makepeace Thackeryho natočené Stanleym Kubrickem.
Pro zvládnutí tohoto nádherně vystavěného a úskočně satirického filmu se Kubrick nechal inspirovat díly malířů té doby. Kostýmy i scény byly pečlivě vyrobeny v dobovém stylu a pro natáčení interiérů i exteriérů v přirozeném světle byly vyvinuty novátorské čočky. A výsledek? Barry Lyndon přetrvává jako zlomový film, který přenáší historické období na filmové plátno tak živě, jako žádný jiný film před ním ani po něm.

Hrají: Ryan O'Neal, Marisa Berenson, Patrick Magee, Hardy Krüger, Steven Berkoff, André Morell, Philip Stone, Ferdy Mayne, Dominic Savage, Jean-Claude Brialy, Vivian Kubrick
Režie: Stanley Kubrick
Zvukové formáty: anglicky Dolby Digital 5.1 / španělsky Dolby Digital 5.1
Titulky: české, anglické, hebrejské, maďarské, portugalské, řecké, španělské, turecké
Obrazové formáty: 16:9

Cena: 199,- Kč