Detail titulu : Život Adéle

N01789

Život Adéle

(Blue is the Warmest Color)
2013 / Drama, Romantický / 172 minut / Francie, Belgie, Španělsko
V prodeji od: 13. 4. 2016

Existence předchází esenci.

Romantická i syrově realistická kronika rozkoše, bolesti a vášně stojí na postavách šestnáctileté Adele pocházející z prostředí nižší střední třídy a zkušenější, světácké modrovlasé studentky krásných umění Emmy: na jejich neuvěřitelně intenzivním vztahu plném bezprostřednosti, smyslnosti, impulsivního chování a něhy.
Snímek francouzsko-tuniského solitéra Abdellatifa Kechiche je lesbickou (a sexuálně explicitní) variací na archetypální příběh pohlcující první lásky – volně inspirovanou stejnojmennou komiksovou předlohou Julie Maroh i sentimentálním románem Život Mariannin francouzského moralisty Pierra_de_Marivauxe.
Fenomenální herecké výkony Léy Seydoux a do té doby takřka neznámé Adele Exarchopoulos nakonec inspirovaly porotu k rozdělení nejvyššího ocenění - Zlaté palmy - mezi režiséra a obě jeho múzy.

Hrají: Adèle Exarchopoulos, Léa Seydoux, Salim Kechiouche, Jeremie Laheurte, Catherine Salée, Aurélien Recoing, Alma Jodorowsky, Sandor Funtek, Alain Duclos, Baya Rehaz, Camille Rutherford, Anne Loiret, Alika Del Sol
Režie: Abdellatif Kechiche
Kamera: Sofian El Fani
Scénář: Abdellatif Kechiche, Ghalia Lacroix
Zvukové formáty: francouzsky Dolby Digital 5.1
Titulky: české
Obrazové formáty: 16:9

Bonusy:
• studie Aleše Stuchlého – Tajuplná slabost lidské tváře

Cena: 249,- Kč 

iTunes