Detail titulu : Saulův syn

N01839

Saulův syn

Saulův syn

(Son of Saul)
2015 / Drama / 103 minut / Maďarsko
V prodeji od: 1. 6. 2016

Opustil živé kvůli mrtvým.

Snímek se odehrává ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi. Pojednává o Saulu Ausländerovi, maďarském Židovi a príslušníkovi tzv. Sonderkommanda, jehož členové byli od ostatních osvětimských vezňů zpravidla izolováni a měli na starosti ty nejstrašnejší práce.
Saul chce uprostred mašinérie prumyslového vyvražďování důstojně pohřbít svého (nevlastního?) syna. Film pritom připomíná až „umělecký horor“ a poprvé v dějinách kinematografie ukazuje Osvětim jako chaotickou a přitom promyšlenou továrnu na smrt, jejíž chod musí udržovat sami vězni. Inovativní a v mnohém přelomový pohled na odlidštenost holokaustu vynesl tvůrcům Velkou cenu poroty z festivalu v Cannes, Zlatý glób a Oscara pro nejlepší cizojazyčný film.

Hrají: Géza Röhrig, Levente Molnár, Urs Rechn, Todd Charmont, Jerzy Walczak, Gergö Farkas, Balázs Farkas, Sándor Zsótér, Marcin Czarnik, Levente Orbán, Kamil Dobrowolski, Uwe Lauer, Christian Harting, Attila Fritz, Mihály Kormos, Márton Ágh, Amitai Kedar, István Pion, Juli Jakab, Tamás Polgár, Rozi Székely, Erno Fekete, László Somorjai, Mendy Cahan, Eszter Csépai, Björn Freiberg, Péter Takátsy
Režie: László Nemes
Kamera: Mátyás Erdély
Hudba: László Melis
Scénář: László Nemes, Clara Royer
Produkce: Gábor Rajna, Gábor Sipos
Zvukové formáty: maďarsky Dolby Digital 5.1
Titulky: české
Obrazové formáty: 16:9 / 1,37:1

Bonusy:
• Interview s Gézou Röhrigem
• studie Aleše Stuchlého a Víta Schmarce – Mechanika Života a SmrtiCena: 249,- Kč 

iTunes