Detail titulu : Nepravý muž (Blu-ray)

W01892

Nepravý muž (Blu-ray)

(Wrong Man)
1956 / Drama / 105 minut / USA
V prodeji od: 16. 3. 2016

První Hitchcockův film podle skutečné události.

Nepravý muž se podobá a zároveň nepodobá ostatním filmům Alfreda Hitchcocka. V příběhu se snoubí napětí, strhující obraz a opravdu děsivé dilema. Tentokrát ovšem mistr hororu zdramatizoval pravdivou a otřesnou zkušenost muže souzeného za zločiny, které spáchal lupič s jeho vizáží.

Henry Fonda si zahrál Mannyho Balestrera, muzikanta evidentně plného tichého vzteku nad nespravedlností svého zatčení. Vera Miles ztvárnila jeho nervově labilní ženu Rose, již těžká zkouška dohnala k šílenství. A Hitchcock se ukázal být tím pravým mužem, který tomuto případu dokázal vdechnout život a s přesností dokumentaristy jej přenesl na filmové plátno. Díky němu se New York City stalo hvězdou filmu, mezi účinkujícími byli také skuteční pamětníci Balestrerovy kauzy a natáčelo se v řadě reálných lokací mj. v klubu Stork, v Mannyho cele a v léčebně, kde pobývala Rose.

Hrají: Henry Fonda, Vera Miles, Anthony Quayle, Harold J. Stone, Esther Minciotti, Nehemiah Persoff, Alfred Hitchcock, William Hudson, Tuesday Weld, Frances Reid, Dee Carroll, Charles Aidman, Maurice Manson, Paul Bryar, Werner Klemperer, Clarence Straight, Silvio Minciotti, Ray Bennett, Henry Beckman, Dayton Lummis
Režie: Alfred Hitchcock
Kamera: Robert Burks
Hudba: Bernard Herrmann
Scénář: Angus MacPhail
Zvukové formáty: anglicky DTS-HD Master Audio 2.0 / francouzsky (Paříž) Dolby Digital 2.M / japonsky Dolby Digital 2.M / španělsky (Kastilie) Dolby Digital 2.M / španělsky (Latinská Amerika) Dolby Digital 2.M
Titulky: české, anglické pro neslyšící, francouzské (Paříž), japonské, polské, španělské (Kastilie), španělské (Latinská Amerika)
Obrazové formáty: 1,78:1 / 1920x1080 / 16:9 FF

Bonusy:
• Dokument jak se točil Guilt Trip: Hitchcock a Nepravý muž
• Trailer

Cena: 399,- Kč